Osoba fizyczna, która zamierza ubiegać się o przyznanie dofinansowania z Narodowego Funduszu lub wojewódzkiego funduszu (Program "Czyste powietrze"), może złożyć żądanie wydania zaświadczenia o wysokości przeciętnego miesięcznego dochodu przypadającego na jednego członka jej gospodarstwa domowego.

Dochodem jest dochód w rozumieniu art. 3 pkt 1 ustawy z dnia 28 listopada 2003 r. o świadczeniach rodzinnych (Dz. U. z 2020 r. poz. 111) pochodzący z roku 2019 w przypadku wniosku złożonego do końca 2020 r.

Gospodarstwo domowe, które należy określić we wniosku, tworzą:

  • osoba fizyczna (wnioskodawca) samotnie zamieszkująca i gospodarująca (gospodarstwo domowe jednoosobowe), albo
  • osoba fizyczna (wnioskodawca), oraz osoby z nią spokrewnione lub niespokrewnione pozostające w faktycznym związku, wspólnie z nią zamieszkujące i gospodarujące (gospodarstwo domowe wieloosobowe).

Podstawa prawna:

  • 411 ust. 10g ustawy – Prawo ochrony środowiska (Dz. U. z 2020 r. poz. 1219 z późn. zm.);
  • Rozporządzenie Ministra Klimatu z dnia 02.10.2020 r. w sprawie określenia wzoru żądania wydania zaświadczenia o wysokości przeciętnego miesięcznego dochodu przypadającego na jednego członka gospodarstwa domowego osoby fizycznej oraz wzoru tego zaświadczenia (Dz. U. 2020 r. poz. 1713).

Więcej informacji;

http://czystepowietrze.gov.pl/wez-dofinansowanie/

pdfWniosek o wydanie zaświadczenia o dochodach do programu "Czyste Powietrze"344.16 KB

 

To program, którego celem jest niesienie pomocy osobom starszym, które ukończyły 70 rok życia.

Przed zakażeniem koronawirusem powinniśmy szczególnie chronić osoby starsze. Dzięki programowi osoby w wieku powyżej 70. roku życia uzyskają niezbędną pomoc w czasie pandemii, bez konieczności wychodzenia z domu. Wystarczy kontakt z dedykowaną infolinią.

Wsparcie w postaci np. niezbędnych produktów zostanie dostarczone do domu seniora.

Seniorze! Masz więcej niż 70 lat i potrzebujesz pomocy?
Zadzwoń na infolinię: 22 505 11 11 Miejsko-Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Karczewie (tel. 22 780 94 61,e-mail:Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.) skontaktuje się z tobą, ustali twoje potrzeby i przydzieli pomoc.


Więcej informacji na ten temat można znaleźć na stronie:  https://wspierajseniora.pl/

Wsparcie obejmować będzie zrobienie podstawowych zakupów (art. spożywcze i chemiczne, środki higieny osobistej, zakup lekarstw) itp.

Osoby chętne prosimy o kontakt:

tel. 22 780 94 61 lub mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. chętne do pomocy mogą także dołączyć do ogólnopolskiego Programu "Wspieraj Seniora".

wolontariusz2020

Szanowni Państwo!

Oficyna Profilaktyczna z Krakowa na zlecenie Miejsko-Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Karczewie realizuje „Diagnozę zjawiska przemocy”. W związku z tym prosimy o uzupełnienia anonimowej ankiety, która posłuży przygotowaniu istotnych dokumentów, służących rozwiązywaniu problemów z jakimi borykają się mieszkańcy naszej Gminy.

Poprzez przygotowany specjalny link, wszyscy mieszkańcy będą mieli możliwość wypełnić anonimową ankietę bezpiecznie w swoim domu. Ankietę można wypełnić za pośrednictwem telefonu komórkowego, komputera, czy innych urządzeń elektronicznych, które posiadają dostęp do Internetu.

Link do ankiety:

https://karczewmieszk.webankieta.pl/

Link do ankiety dla pracowników:

https://karczewpracownicy.webankieta.pl/