Przemoc w rodzinie to zamierzone i wykorzystujące przewagę sił działanie przeciw członkowi rodziny, naruszające prawa i dobra osobiste, powodujące cierpienie i szkody.

 

            Jeżeli jesteś osobą doznającą przemocy lub przemocy doznaje ktoś z Twojego najbliższego otoczenia wiedz, że w naszej gminie działają instytucje oraz osoby, które mogą udzielić Ci pomocy.

Możesz skontaktować się z nami osobiście, telefonicznie lub za pomocą e-maila, złożyć pisemny wniosek.

Nie musisz podpisywać się pod swoim zgłoszeniem, możesz pozostać anonimowy.

Instytucje, które udzielają pomocy:

  • Komisariat Policji w Karczewie, ul. Kościelna 59, tel. 22 780 67 35 lub 22 780 65 77
  • Miejsko Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Karczewie, ul. Warszawska 28,

           tel. 22 780 94 61, e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.">Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

  • Zespół Interdyscyplinarny – Karczew, ul. Warszawska 28 (zgłoszenia pisemne lub kontakt za pośrednictwem Ośrodka Pomocy Społecznej)
  • Punkt Interwencji Kryzysowej przy Punkcie Konsultacyjnym w Karczewie, ul. Berlinga 1, tel. 22 780 90 58

           W punkcie tym przyjmuje Pani psycholog w każdy wtorek i czwartek w godz. 16.00 –     20.00. Można się z nią również skontaktować drogą e-mailową wysyłając wiadomość: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

 

Pamiętaj!!!

            Zgodnie z ustawą o przeciwdziałaniu przemocy w rodzinie osoby, które są świadkami przemocy w rodzinie powinny zawiadomić o tym policję, prokuraturę lub inny podmiot działający na rzecz przeciwdziałania przemocy w rodzinie. Szczególnie bądźmy wrażliwi na krzywdę dzieci, które same nie są w stanie się ochronić.

Twoja postawa i brak obojętności mogą uratować czyjeś zdrowie i życie!!!